Život v RENOMIA

Dovoľte nám krátko zhrnúť najzaujímavejšie udalosti, ktoré sa od posledného vydania klientského newslettera stali v RENOMIA:

 • Členovia siete RENOMIA EUROPEAN PARTNERS (REP) z 26 krajín strednej a východnej Európy, Strednej Ázie a Zakaukazska sa v máji stretli na konferencii v Prahe. Počas jedného dňa riešili takmer 20 rôznych odborných tém. Svoje názory prezentovali tak zástupcovia poisťovní, ako aj interní odborníci a špecialisti na poistenie, risk management či zamestnanecké benefity. Od svojho založenia pred dvoma rokmi sa zo servisnej platformy RENOMIA EUROPEAN PARTNERS stalo spoľahlivé miesto pre klientov a partnerské maklérske siete v celom regióne, kde pôsobíme. Cieľom je pomáhať našim klientom a ponúknuť im najvyššiu kvalitu služieb v oblasti poistenia a risk managementu kdekoľvek, kde pôsobia naši členovia.
   
 • Zástupcovia RENOMIA sa spolu s viac než 10-tisíc odborníkmi zo 70 krajín stretli na najväčšej svetovej konferencii RIMS, zameranej na poisťovníctvo a risk management, ktorá sa konala na prelome apríla a mája v Bostone. Bola to skvelá príležitosť stretnúť množstvo našich partnerov a poistiteľov osobne na jednom mieste a dozvedieť sa o nových pripravovaných produktoch a službách. A ktoré nové prístupy a produkty máme na mysli? V poslednom čase rezonuje napr. tzv. parametric insurance alebo „parametrické poistenie“, ktoré je zaujímavým riešením pre ochranu pred prírodnými živlami (sucho, vietor, dážď a pod.), keď je poistné plnenie vyplácané pri splnení dvoch stanovených parametrov (napr. sucho trvajúce určený počet dní a ničiace viac než konkrétne percento časti úrody). Ďalšou často diskutovanou témou RIMS bola digitalizácia – zapojenie umelej inteligencie, zjednodušovanie poistných procesov, alternatívne poistné platformy a digitálne systémy komunikácie s klientmi.
   
 • V apríli sa v Grand hoteli Permon v Podbanskom vo Vysokých Tatrách konala Konferencia siete nezávislých poisťovacích sprostredkovateľov RENOMIA NETWORK. Vyše 65 pozvaných účastníkov z radov členov, špecialistov, riaditeľov oddelení a zástupcov poisťovní sa stretlo, aby počas celého dňa diskutovali o rôznych odborných témach a venovali sa kľúčovým oblastiam rozvoja siete i rozširovania služieb a produktov pre klientov. Vystúpili aj naši významní partneri a hostitelia konferencie AXA poisťovňa a Generali Poisťovňa.
   
 • Vďaka akvizícii majoritného podielu v spoločnosti IMG RENOMIA v Českej republike významne rozšírila sieť poisťovacích a finančných špecialistov v oblasti poskytovaných služieb občanom. Noví kolegovia úzko spolupracujú s naším oddelením RENOMIA BENEFIT, ktoré sa v RENOMIA dlhodobo stará o zamestnanecké benefičné programy našich korporátnych klientov.
   
 • V apríli sa konal 7. ročník prestížnej súťaže Právnická firma roka 2019, ktorú vyhlasuje vydavateľstvo EPRAVO Group, s. r. o., v spolupráci s týždenníkom TREND. RENOMIA sa aj tento rok stala hrdým partnerom tohto slávnostného galavečera. Marcela Burešová, riaditeľka pobočky Bratislava, odovzdala cenu víťazovi v kategórii Hospodárska súťaž, ktorú získala spoločnosť ČECHOVÁ & PARTNERS, s. r. o. Veľmi si vážime dlhoročné partnerstvo v rámci tejto renomovanej súťaže a srdečne blahoželáme všetkým víťazom.
   
 • V júni sa v areáli amfiteátra pod Kriváňom v liptovskej obci Východná konal 11. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností Ovenálie 2019. Hlavnou myšlienkou akcie je podporiť chov oviec a kôz na Slovensku a spropagovať tradičné ovčiarske a kozie výrobky. Ovenálie sú jedinečné podujatie s neopakovateľnou atmosférou, kde sa stretávajú ľudia, ktorých spája láska k tradíciám, k prírode a k dobrému jedlu. Sme nesmierne hrdí, že sme sa aj tento rok mohli stať jedným z partnerov podujatia.
   
 • Naši kolegovia sa zúčastnili na charitatívnej akcii Nadácie Anjelské krídla, ktorá pravidelne poskytuje finančnú a materiálnu pomoc postihnutým deťom a rodinám v hmotnej núdzi. Vďaka tejto akcii sa podarilo nazbierať veľké množstvo oblečenia, kníh, hračiek a domácich potrieb, ktoré sa prerozdelia do jednotlivých rodín. Veľmi si to vážime!

Zaujal Vás tento článok a chceli by ste vedieť viac?
Obráťte sa, prosím, na špecialistu RENOMIA.

Ing. Radim Kovács
riaditeľ marketingu
radim.kovacs@renomia.cz
+420 222 390 888