RENOMIA sa špecializuje
aj na šport 

V súlade s potrebami našich klientov sme na Slovensku vytvorili novú špecializáciu RENOMIA Šport, ktorá sa zameriava na poistenie v oblasti športu.

Významné športové podujatia zvyčajne prilákajú desiatky tisíc záujemcov z celého sveta, a preto na tento druh poistenia kladieme veľký dôraz. 

Sme nesmierne hrdí, že sa nám prostredníctvom nášho klienta Slovenského zväzu ľadového hokeja podarilo poistiť najväčšiu športovú akciu Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019. 

RENOMIA Šport zastrešuje poistenie športovcov a trénerov, športových udalostí, športových areálov (golfové aj ski areály, akvacentrá, fitcentrá), zväzov či klubov. Našim klientom ponúkame komplexné poistné programy a medzinárodné know-how pre športové organizácie, medzinárodné športové podujatia, profesionálnych športovcov aj členov športových asociácií. 

Profesionálni športovci si potom môžu poistiť dočasnú alebo dlhodobú neschopnosť výkonu profesionálneho športu. Pri dočasnej neschopnosti ide o tzv. poistenia platu, plnenie pre klub či hráčov, pri dlhodobom zranení, poistenie konca kariéry, plnenie pre klub alebo hráča.

Najčastejšie sa v tomto odbore poisťujú jednorazové akcie (napr. poistenia prerušenia a zrušenia športovej akcie a festivalu, zodpovednosti, majetku a úrazové poistenie účastníkov, dobrovoľníkov a organizátorov športového podujatia).

Zaujal Vás tento článok a chceli by ste vedieť viac?
Obráťte sa, prosím, na špecialistu RENOMIA.

Miriama Košáňová
account manager
miriama.kosanova@renomia.sk 
+421 911 495 970