RENOMIA získala podiel v chorvátskej jednotke a vstupuje do ďalších dvoch krajín


18. október 2021

16. august 2021 – RENOMIA úspešne zavŕšila rokovania o svojej ďalšej expanzii v rámci strednej a východnej Európy (CEE). Získala 30 % obchodný podiel v jednotke chorvátskeho trhu,        v spoločnosti Fortius INTER PARTES d.o.o. (Fortius). Touto akvizíciou RENOMIA významne posilňuje svoju súčasnú pozíciu v Chorvátsku a zároveň vstupuje do dvoch nových krajín – do Slovinska a do Bosny a Hercegoviny, kde má Fortius svoje pobočky.

Celkovo tak bude RENOMIA GROUP pôsobiť už v 10 krajinách CEE s 2 500 spolupracovníkmi a pre svojich klientov spravovať poistné  v hodnote 563 mil. eur.

„Cieľom RENOMIA je zabezpečiť pre klientov najlepšie podmienky poistenia a v prípade škody realizovať čo najrýchlejšie poistné plnenie. Dôležité je,   že tieto služby zaistíme kdekoľvek na svete. Iba niekoľko mesiacov od vstupu do Lotyšska opäť rozširujeme svoj regionálny záber v regióne strednej       a východnej Európy. Chorvátsko pre nás zďaleka nie je neznámou krajinou, máme tu veľa skúseností. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Fortius teraz vstupujeme aj do Slovinska a do Bosny a Hercegoviny. Som rada, že sa nám i v čase pandémie darí napĺňať našu víziu byť popredným poisťovacím maklérom v regióne CEE a zaisťovať pre klientov najlepšie medzinárodné služby. Táto rozvojová regionálna stratégia má veľa výhod pre všetkých klientov RENOMIA GROUP. S tými si naprieč krajinami vymieňame svoje skúsenosti, know-how i technológie a to nám umožňuje poskytovať klientom čoraz kvalitnejší a komplexnejší servis. Vďaka spojeniu s naším spoluakcionárom, so spoločnosťou Gallagher, môžu naši klienti využívať aj zázemie svetovej medzinárodnej siete pokrývajúcej 150 krajín sveta,“ hovorí riaditeľka RENOMIA Jiřina Nepalová.

Fortius bol založený v roku 2003 a pôsobí v oblasti poistenia firiem a fakultatívneho zaistenia v Chorvátsku, v Slovinsku a v Bosne a Hercegovine, pričom  v Chorvátsku ide o najväčšieho makléra v krajine. Tím Fortius tvorí 34 skúsených profesionálov, ktorí pre svojich klientov spravujú poistné vo výške 600 mil. eur. Chorvátsko a celý okolitý región z hľadiska poistenia patrí medzi veľmi perspektívne a rozvíjajúce sa oblasti.

„Náš regionálny rozvoj bude ďalej pokračovať. Očakávam, že v budúcom roku pribudnú v rámci skupiny ďalšie dve krajiny. Budeme pokračovať v ďalších investíciách do rozvoja, vzdelávania, výmeny know-how, technológií. RENOMIA má ako člen svetovej siete Gallagher vedúce postavenie v rámci významnej časti Európy a pokrýva región, kde žije takmer 100 miliónov obyvateľov len v rámci EÚ od baltských krajín na severe cez stred až po juh Európy. Okrem toho koordinuje zaistenie služieb v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu,“ doplnil Pavel Nepala, managing partner zodpovedný za medzinárodný rozvoj.

RENOMIA svojou najnovšou zahraničnou akvizíciou takmer na deň presne oslávila 28 rokov svojho pôsobenia v oblasti poistenia a risk manažmentu. Firma stále zlepšuje ponuku služieb a produktov, rozvíja odborové špecializácie, aby čo najlepšie podporila svojich klientov a ponúkla najvýhodnejšie podmienky. Odbor poistenia RENOMIA prepája s digitalizáciou, investuje do e-commerce a rozvíja ďalšie súvisiace služby. Pred niekoľkými týždňami vďaka kúpe majoritného podielu v spoločnosti GRANTEX dotace rozšírila svoju ponuku o komplexný servis v oblasti dotácií. Akcionári RENOMIA ďalej investovali napríklad do technologického Startup Agdata, špecializujúceho sa na oblasť digitalizácie poľnohospodárstva.

RENOMIA majoritne vlastní rodina Nepalovcov, 29 % podiel má Gallagher, popredná svetová spoločnosť v odbore poistenia a risk manažmentu. Spoločnosť Gallagher bola založená v roku 1927 v Chicagu rodinou Gallagherovcov, ktorá je stále v jej vedení. Spoločnosť Gallagher patrí medzi US Fortune 500 a je kótovaná na burze v New Yorku. V rámci siete Gallagher pôsobí 35-tisíc kolegov a spoločnosť spoluvlastní firmy v 57 krajinách sveta. Vďaka svojej jednotnej celosvetovej sieti partnerov poskytuje služby v 150 krajinách sveta. Gallagher je dynamicky rastúca spoločnosť. Nedávno oznámila ďalšie významné akvizície, napríklad kúpu indickej a tureckej firmy alebo kúpu uznávanej konzultačnej firmy na zabezpečenie Willis RE s 2 200 zamestnancami v 18 krajinách sveta.

RENOMIA ako česká firma väčšinovo vlastnená českými akcionármi má v rámci siete Gallagher významné postavenie. RENOMIA na čele s českým manažmentom má exkluzívne na starosť rozvoj v celom regióne strednej a východnej Európy. Praha sa tak stala centrálou pre rozvoj v CEE a manažment z tejto centrály koordinuje aktivity vo viac ako 20 krajinách.

„Poskytujeme služby množstvu českých a regionálnych firiem podnikajúcich v CEE a po celom svete. Som hrdá, že vo svete reprezentujeme nielen RENOMIA, ale aj Českú republiku, kde je centrála pre taký veľký región. Chcem sa poďakovať našim klientom a kolegom, ktorí sa na tomto rozvoji každý deň podieľajú,“ dopĺňa Jiřina Nepalová.