RENOMIA vstupuje do Poľska a posilňuje svoje postavenie v strednej Európe


11. marca 2022

RENOMIA, popredný stredoeurópsky poisťovací maklér, ďalej úspešne expanduje. Získa väčšinový podiel v poľskej poisťovacej maklérskej spoločnosti Alfa Brokers. Vstupom na poľský trh, ktorý je najväčší v oblasti strednej Európy, RENOMIA GROUP potvrdzuje svoju silnú pozíciu v regióne. V súčasnosti tak pôsobí už v 11 krajinách strednej Európy s viac než 100 miliónmi obyvateľov.

„Cieľom RENOMIA GROUP je klientom ponúknuť najvýhodnejšie riešenie na krytie rizík a zaistiť im služby kdekoľvek vo svete, a to aj vďaka nášmu partnerstvu so spoločnosťou Gallagher. Iba pár mesiacov po posilnení našej pozície v Chorvátsku znova rozširujeme našu regionálnu pôsobnosť v strednej Európe. Som veľmi rada, že v spojení s Alfa Brokers teraz vstupujeme na významný a perspektívny poľský trh. Množstvo českých firiem je úspešných. Rovnako ako RENOMIA rozširujú svoje podnikanie za hranice Českej republiky a my ich pri tom môžeme sprevádzať. Naši klienti môžu využívať najlepšie know-how a zázemie svetovej medzinárodnej siete pokrývajúcej 140 krajín. Náš rozvoj dáva aj príležitosť našim zamestnancom a partnerom využiť zázemie medzinárodnej firmy na osobný rozvoj,“ konštatuje riaditeľka RENOMIA Jiřina Nepalová.

Alfa Brokers bola založená v roku 1991 rodinou Gernovcov v poľskom meste Toruň. Pôsobí ako konzultant v oblasti firemného poistenia, risk managementu, riešenia škôd a zamestnaneckých benefitov na celom území Poľska. Tím Alfa Brokers tvorí viac než 30 veľmi skúsených profesionálov. Funkciu riaditeľa spoločnosti bude i naďalej zastávať doterajší CEO a partner Tomasz Chojnowski, ktorý sa bude podieľať na ďalšom rozvoji na perspektívnom poľskom trhu.

Poľsko je pre RENOMIA strategický trh. V najbližšom období RENOMIA plánuje otvoriť kanceláriu vo Varšave. Má už na to pripravený skúsený tím.

„RENOMIA pripravila dlhodobý program, ktorý podporí náš ďalší rozvoj v jednotlivých krajinách aj v skupine ako celku. Výmena skúseností, know-how a technológií s tímami naprieč krajinami nám umožňuje poskytovať klientom čoraz lepšie a komplexnejšie služby. Veríme, že naše poslanie, hodnoty a vízie sú pre našu prácu veľkou inšpiráciou, ktorá nám pomáha úspešne sa posúvať vpred,“ hodnotí Pavel Nepala, managing partner RENOMIA zodpovedný za medzinárodný rozvoj.

„Dohodli sme sa, že RENOMIA bude majoritný akcionár spoločnosti Alfa Brokers. Náš tím i naši klienti tak budú ťažiť z toho, že sa stanú súčasťou poprednej svetovej maklérskej spoločnosti s mnohými odbornými znalosťami a zdrojmi, ktoré budú spojené s našimi vyše tridsaťročnými skúsenosťami na poľskom trhu. Spojenie našich talentovaných špecialistov, globálneho meradla a dosahu spoločnosti RENOMIA, ktorá je partnerom spoločnosti Gallagher, nám poskytuje výbornú platformu na rozvoj našich služieb klientom a umožňuje pokračovanie našej ďalšej cesty v budúcnosti,“ hovorí Tomasz Chojnowski, CEO Alfa Brokers.

RENOMIA je česká rodinná spoločnosť s menšinovým medzinárodným akcionárom, ktorým je popredná svetová poisťovacia spoločnosť Gallagher, založená v roku 1927 v Chicagu a patriaca do rebríčka US Fortune 500. RENOMIA priamo vlastní poisťovacie maklérske spoločnosti v 11 krajinách a je tak lídrom vo významnej časti Európy od pobaltských krajín na severe až po juhoeurópske štáty, ktoré sú z veľkej časti členmi EÚ. Akcionári RENOMIA investovali aj do technologických firiem, napríklad do technologického startupu Agdata, špecializujúceho sa na digitalizáciu poľnohospodárstva. Kúpou majoritného podielu v spoločnosti GRANTEX dotace RENOMIA rozšírila svoju ponuku o profesionálny servis v oblasti dotácií.

„Poskytujeme služby množstvu českých a regionálnych firiem podnikajúcich nielen v strednej a vo východnej Európe, ale aj po celom svete. Vo svete reprezentujeme nielen RENOMIA, ale i Českú republiku, kde máme centrálu pre celý región CEE. Chcem sa poďakovať našim klientom a kolegom, ktorí sa na tomto rozvoji každý deň podieľajú,“ doplňuje Jiřina Nepalová.