Praha/Záhreb – RENOMIA, vedúca medzinárodná spoločnosť v oblasti poistenia, risk managementu a poradenstva firmám, majetkovo vstupuje na chorvátsky trh, a to vďaka akvizícii podielu spoločnosti DPS International. Chorvátsko tak bude už siedmou krajinou, v ktorej RENOMIA prevádzkuje svoje pobočky. Zahraničné pobočky vlastnené RENOMIA sú súčasťou franšízovej siete RENOMIA EUROPEAN PARTNERS, ktorá pôsobí v 30 krajinách strednej a východnej Európy a je najväčšia sieť svojho druhu v regióne.

Spoločnosť DPS International založil v roku 2003 Ivan Soviček, ktorý patrí medzi významné osobnosti chorvátskeho poisťovacieho trhu. Jeho posledná pozícia pred založením DPS bola pozícia generálneho riaditeľa Allianz Záhreb. DPS International je rodinná spoločnosť, v ktorej na pozícii riaditeľa pôsobí aj Igor Soviček, syn zakladateľa spoločnosti. DPS International má pobočky v Záhrebe a Rijeke a v roku 2016 sa stala členom siete RENOMIA EUROPEAN PARTNERS.

Som veľmi rada, že sme partnerstvo s DPS International ďalej prehĺbili a vďaka akvizícii majetkového podielu u našich chorvátskych kolegov máme vlastné pobočky už v siedmich krajinách Európy. Verím, že naša bližšia spolupráca a výmena nášho know-how zvýši kvalitu služieb pre chorvátskych klientov. Veľmi sa teším na spoluprácu s novými kolegami,“ hovorí k vstupu na chorvátsky trh Jiřina Nepalová, zakladateľka a riaditeľka spoločnosti RENOMIA.

Spoločnosť DPS International bude pôsobiť pod novou značkou DPS RENOMIA. Na zaistenie kontinuity úspešného rozvoja je dôležité, že súčasné vedenie sa bude naďalej aktívne podieľať na ďalšom pôsobení firmy.

Teší ma, že sme svoje sily spojili s významným medzinárodným hráčom, ktorým RENOMIA nesporne je. Pri rozhodovaní o predaji časti našej spoločnosti nás presvedčila najmä silná proklientsky orientovaná kultúra spoločnosti RENOMIA a jej špecializované tímy s rozsiahlym medzinárodným know-how a zázemím. V neposlednom rade je pre nás dôležité, že kolegovia v RENOMIA vyznávajú rovnaké hodnoty, ako je tímová spolupráca a perfektná služba klientom,“ uviedol pri podpise zmluvy v Záhrebe Ivan Soviček, zakladateľ spoločnosti DPS International.

Úspešná akvizícia v Chorvátsku a rozvoj platformy RENOMIA EUROPEAN PARTNERS sú súčasťou dlhodobej stratégie RENOMIA byť lídrom trhu v strednej a vo východnej Európe a poskytovať svojim klientom skvelé služby.

RENOMIA pôsobí na trhu od roku 1993 a mení svet poistenia v záujme klientov s cieľom poskytnúť im bezpečie v oblasti poistenia. Svoju pobočku na Slovensku otvorila v roku 2001. RENOMIA dlhodobo rastie jak organicky, tak v posledných rokoch získala podiely v niekoľkých maklérskych spoločnostiach, ktoré úspešne rozvíja. Aj vďaka tomu celkové spravované poistné dosahuje vyše 350 miliónov eur.