RENOMIA v Českej republike kupuje majoritný podiel v poisťovacej maklérskej spoločnosti IMG.

RENOMIA, vedúca poisťovacia maklérska spoločnosť v strednej a vo východnej Európe, získava majoritný podiel v spoločnosti IMG. Tá patrí medzi popredných českých poskytovateľov poistenia a finančných služieb pre firmy a občanov a má širokú sieť aktívnych poradcov. Obidvom spoločnostiam sa tým otvárajú cesty k synergii a ďalšiemu rastu. RENOMIA ďalej posilní svoje postavenie v oblasti poskytovania služieb občanom a v zamestnaneckých programoch a IMG získa možnosť využiť know-how a moderné nástroje pre svojich poradcov, risk management a riešenie firemných poistných programov.

Spoločnosť IMG má na trhu skvelú povesť a dlhodobo poskytuje klientom špičkové služby, čo potvrdzuje jej pozíciu na trhu. IMG sa stane dôležitou súčasťou našej rastúcej skupiny postavenej na spoločných hodnotách a na službe klientom. Na českom trhu tým v oblasti poistenia a finančných produktov pre občanov vzniká významný hráč, ktorý bude mať viac ako 250 skúsených špecialistov a poradcov. Celá RENOMIA GROUP tak bude mať vyše 1 500 spolupracovníkov,“ hovorí Jiří Nepala, Managing Partner RENOMIA.

V 25-ročnej histórii spoločnosti RENOMIA ide o jednu z najväčších akvizícií, ktorá tak potvrdzuje dlhodobú rastovú stratégiu založenú tak na organickom rozvoji, ako aj na akvizíciách. Spojením RENOMIA a IMG vznikne na trhu prvý maklér, ktorý prekročil hranicu 10 miliárd Kč (390 mil. eur) na spravovanom poistnom. Terajší management a celý tím IMG naďalej zostávajú aktívne, v budúcnosti budú zachované obidve obchodné značky.

„Pre ďalší rozvoj sme hľadali partnera s dlhodobou víziou, so skvelým servisom pre klientov, s modernými nástrojmi pre poradcov a s možnosťami využiť naše skúsenosti. Vďaka spojeniu našich firemných hodnôt verím, že integrácia do skupiny RENOMIA prebehne hladko a že jej podpora a získané know-how nám umožnia rýchlejšie rozvíjať naše služby a spokojnosť celého tímu,“ hovorí Ivan Souček, člen predstavenstva IMG.

RENOMIA GROUP, založená v roku 1993 v Českej republike, poskytuje firmám a domácnostiam komplexné služby v oblasti poistenia, riadenia rizík a financií. Služby klientom zabezpečuje na celom svete, a to vďaka vlastným pobočkám v siedmich krajinách, partnerským sieťam či dlhodobej spolupráci s najväčšími svetovými maklérmi. Na Slovensku pôsobí od roku 2001.